rok założenia 2000
 
 

Praktyczne rozwiązania

2013-01-03

Kuchnia powinna być pomieszczeniem, w którym wszyscy domownicy, bez względu na wiek i stan zdrowia czują się komfortowo. Długość jej użytkowania szacuje się średnio na 20 lat, co znaczy, że w jej wyborze trzeba kierować się czymś więcej niż obecny styl życia. Trudno byłoby przewidzieć, jak na przestrzeni tak wielu lat zmienią się nasze potrzeby. Na szczęście kuchnie Wenex robią to za nas. Zaplanowane są ergonomicznie, a ich przestrzeń wykorzystana jest optymalnie, dzięki czemu naszym klientom pozostaje cieszyć się przez wiele lat z komfortowo zaprojektowanej i szczegółowo wykonanej kuchni.
Kuchnia powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale być funkcjonalną – wtedy ułatwia pracę i codzienne funkcjonowanie.

 

Poradnik przyszłego użytkownika kuchni Wenex:

 

1. Określ jaka przestrzeń użytkowa jest Ci potrzebna.
2.  Sprawdź, czy projekt kuchni przewiduje podział na 5 stref: zapasy, przechowywanie, zmywanie, przygotowywanie, gotowanie/pieczenie.
3.  Nie planuj żadnych półek w szafkach dolnych.
4.  Wybieraj szuflady z pełnym wysuwem i systemem podziału  wewnętrznego, dzięki którym nie będziesz musiał się schylać i klękać, by uzyskać bezpośredni dostęp i wgląd w całą zawartość szuflady.
5.  Postaw na elektryczne wspomaganie szuflad, dzięki któremu szuflada otworzy się sama jak za dotknięciem magicznej różdżki, gdy tylko uruchomisz ją dłonią, biodrem, kolanem czy stopą.
6.  Dla frontów górnych wybierz podnośniki, dzięki którym otwieranie, zamykanie oraz zatrzymywanie frontów w każdej żądanej pozycji staje się dziecinnie proste.
7.  Jeżeli ważny jest dla Ciebie nietypowy design zastosuj wygodne fronty bez uchwytów, dzięki którym szufladę otworzysz poprzez lekkie naciśnięcie.
8.  Pamiętaj o szczegółach, takich jak system zawiasów. Wybierz taki, dzięki którym szafki, fronty i szuflady otwierają się cicho, delikatnie i na różną szerokość.

Powiedz nam, kim jesteś, a my pokażemy Ci jaka może być Twoja kuchnia

 

Dostępne na rynku rozwiązania potrafią wyeliminować większość problemów mogących powstać podczas użytkowania kuchni.
Sprawdź jakie możliwości dają Ci nowoczesne rozwiązania, które oferujemy dzięki współpracy z austriackim producentem okuć – firmą Blum.

Niektóre z nich przedstawiamy Państwu poniżej: 

 

System AVENTOS
zastosowanie siłowników daje duży komfort w podnoszeniu frontu przy użyciu minimalnej siły. Zapomnij o trzasku zamykanych szafek , front zamyka sie się cicho i delikatnie.

 

 

 

System BLUMOTION – ciche domykanie frontu i szuflady

 

 

 

System ORGA-LINE – sztućce, zapasy, talerze lub drobiazgi zawsze na swoim miejscu.